ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Krótka porada

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kondon
Snotling

Liczba postów : 5

PisanieTemat: Krótka porada   Nie Kwi 26, 2015 6:57 pm

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Byłem na manewrach wiosennych (chyba tak to się nazywało) 22.03 i w nagrodę za uczestnictwo dostałem trzy figurki Space Marines do pomalowania. Jako, że na drugi dzień miałem mały "wypadek" i dopiero teraz udało mi się wszystko wyprostować, mogę nareszcie je pomalować i zacząć wsiąkać w świat Warhammera 40K.  cheers

Trochę czytałem na forum tudzież pisałem z Malatynem, jednak dalej nie bardzo wiem jak się zabrać do pierwszego malowania. Wiem, że na pewno muszę odwiedzić Tęczę i RCTRAXa. Tylko czy jak tam pojadę z figurkami, to dowiem się wszystkiego? Nie chciałbym wyjść na gamonia, który wyręcza się komputerem, zamiast samemu poczytać, ale spędziłem kilka godzin na forum i dalej jestem w kropce Embarassed

Także, co możecie doradzić początkującemu "malarzowi" figurek, żeby wgl wiedział od czego zacząć? confused
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

Liczba postów : 4106

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Nie Kwi 26, 2015 7:10 pm

Przyjdź do RcTraxa to wszystko na miejscu Ci opowiem.
Co będzie na początek potrzebne to na pewno:
- Spray czarny / biały podkładowy w zależności czy planujesz sobie pomalować na jasno czy ciemno figurki
- 2-3 pędzelki
- parę farbek tutaj polecam Cytadele pod pędzla, wiele tutoriali zamieszczonych w necie używa właśnie ich

Najważniejsze co musisz wiedzieć, jaki masz plan malowania akurat warhammer 40.000 jest o tyle uniwersalny, że jak sobie wymyślisz dowolną kombinację kolorów to tak ma być i koniec ważne aby się podobało malującemu więc jak to ktoś określił typowo męskie kolory róże i fiolety też wchodzą w rachubę Smile

Ogr Tyrant

Liczba postów : 2293

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 6:58 am

Hej Kondonie, witamy na forum! Musisz koniecznie spotkać się z Fallusem - on Ci wszystko objaśni king .
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 8:26 am

Cytat :
- parę farbek tutaj polecam VALLEJO pod pędzla, wiele tutoriali zamieszczonych w necie używa właśnie ich

Poprawiłem, nie musisz dziękować.

Cytat :
Hej Kondonie, witamy na forum! Musisz koniecznie spotkać się z Fallusem - on Ci wszystko objaśni

lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

Liczba postów : 2692

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 10:47 am

Wara od Konrada. Był moim Partenerem - w turnieju Razz. I się jak widać nie zniechęcił.

Malatyn
Ork

Liczba postów : 487

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 11:54 am

jak dasz radę to wpadaj do klubu w środę od ok. 17 będę tam malował swoje tematy, także na bieżąco mogę Ci coś tłumaczyć Wink
Powrót do góry Go down
Kondon
Snotling

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 3:24 pm

Kurdę, środy nie pasują mi ani trochę, bo w każdą środę mam kurs na ratownika medycznego :/ Co do RcTraxa, to jakoś w weekend powinienem wpaść (chyba, że majówka i zamknięty). Szczur, jakoś konkretnie trzeba się z tobą umówić, czy może pracujesz w sklepie? I z innej beczki, ile kasy przygotować na pierwsze malowanie? Podejrzewam, że coś około 80 zł, ale pewnie się mylę.
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 5:05 pm

RcTraxie pracuje więc jestem cały czas. W ten weekend nie pracujemy.
Vallejo nie dlatego polecam dla początkujących z prostego powodu, GW podaje jakie kolory pod jakie wzory malowania. Poza tym wygodniej się maluje ze słoiczka niż z tuby.

Do której masz to szkolenie z ratownictwa, bo często Trolle siedzą do późna w klubie?

Snotling

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 6:04 pm

Kurs kończy się 18.30, ale zakładając, że chciałbym pobyć w klubie 2h wracałbym 21 do domu najwcześniej, a to i tak na maksymalnym speedzie, a w domu pomóc rodzicom, lekcje zrobić itp. Także środy odpadają :/ A co do RcTraxu, wpadnę najpóźniej w następnym tygodniu, uzbrojony w figurki, kasę na pierwsze wydatki i zapas czasu Wink
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 6:48 pm

Szczur napisał:
RcTraxie pracuje więc jestem cały czas. W ten weekend nie pracujemy.
Vallejo nie dlatego polecam dla początkujących z prostego powodu, GW podaje jakie kolory pod jakie wzory malowania. Poza tym wygodniej się maluje ze słoiczka niż z tuby.

Do której masz to szkolenie z ratownictwa, bo często Trolle siedzą do późna w klubie?

Serio? Wolisz zapłacić 11 PLN za słoiczek który szybko zasycha czy 8 PLN za tubkę której jest o połowę więcej i trzyma trzy lata? Chłopak chyba nie jest jakimś ćwierćmózgiem, potrafi korzystać z porad Wuja i znajdzie sobie tabelę odpowiedników.
Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork

Liczba postów : 487

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 7:50 pm

chodzi o to że nie ma lepszego gotowego produktu w świecie bitewniaków niż stworzyło GW.
w jednym miejscu dostaniesz figurki, farbki, poradniki i video tutoriale na youtube, pomijająć już tematy fabularne(tony książek i mnóstwo gier na ich licencji) miałem już podjadzy do bitewniaków ale to GW mnie zatrzymało bo jest SUPER dla nowych hobbystów.
Ale rzeczywiście są inne produkty, tańsze, droższe lepsze, gorsze i trzeba się rozwijać i korzystać ze wszystkiego. Produkty Citadel są mega spoko na start.
Jest jeszcze jedna szkoła, pierw sprawdź czy Ci się to podoba to całe malowanie, modelarstwo itp. do tego będzie lepsza wizyta w sklepie plastycznym, gdzie pędzelki i farby akrylowe są dużo dużo tańsze plus castorama lub okazjonalnie lidl mają zestawy ostrzy do warsztatu modelarskiego. I wtedy jak załapiesz i się wkręcisz to już droga wolna P3, Vallejo, Andrea, AK, MIG, Coat d'arms, Dark Star i w pip innych
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Pon Kwi 27, 2015 9:15 pm

Banan nie wiem gdzie bierzesz ale Citadela kosztuje 9,40 a Vallejo 8 pln, zasychanie to inna kwestia, mam jeszcze farbę cytadeli Blood Red i nadal jest dobra, a mam farbki vallejo gdzie są zaschnięte mimo, że tam jest mniejszy dopływ powietrza. Kwestia gustu i podejścia Smile

Troll
Troll

PisanieTemat: Re: Krótka porada   Wto Kwi 28, 2015 7:45 am

Szczur napisał:
Banan nie wiem gdzie bierzesz ale Citadela kosztuje 9,40 a Vallejo 8 pln, zasychanie to inna kwestia, mam jeszcze farbę cytadeli Blood Red i nadal jest dobra, a mam farbki vallejo gdzie są zaschnięte mimo, że tam jest mniejszy dopływ powietrza. Kwestia gustu i podejścia Smile

Oczywiście że kwestia gustu. Na ten przykład jak dla mnie Vallejo robi washe zupełnie do dupy (żeby nie było, że zupełnie jadę po GW). Ale kupowanie czerni i bieli tylko dlatego że to GW jest zupełnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Krótka porada   

Powrót do góry Go down

Krótka porada
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1