ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
quins
Maneater

Liczba postów : 1610

PisanieTemat: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Sob Mar 01, 2014 6:32 pm

Z uwagi, że aktualnie maluję częsci drewniane w latarce oraz urządzeniach Skavenów, to mam kilka dni przerwy. Przerwa spowodowana jest tym, że drewniane elementy maluję farbami olejnymi. W poniedzaiłek podejdę do sklepu plastycznego i nabędę drogą kupna jakiś przyspieszacz do oleji bo z tym czekaniem to masakra!

Tymczasem jednak znalazłem środek zapobiegawczy w oczekiwaniu na schnięcie czyli malowanie modelu Razorbeck'a. Model ten troszkę skonwersuję dokładając trochę realistycznych elementów jak anteny, szekle, liny stalowe, łopaty, wyciągarki itp... Mam nadzieję, że wyjdzie fajnie Smile

Zaczynam od malowania przedziału marinsowego.

Powrót do góry Go down
http://www.rctrax.pl
Malatyn
Ork

Liczba postów : 487

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 2:14 am

Bardzo wdzięczny model Smile sprawił mi dużo frajdy przy składaniu/malowaniu. Mnie najbardziej interesuje jaki zakon wybrałeś, żeby go pomalować, ewentualnie co sobie sam wymyśliłeś, jaki schemat kolorystyczny. Jak będziesz miał fotki WIPow to wrzucaj !
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 7:22 am

Model faktrycznie bardzo sympatyczny do sklejania. Aktualnie kończę wnętrze i zastanawiam się nad kolorystyką się ciągle zastanawiam... Sad
Pościągałem sobie z neta fotki i nie wiem co wybrać...

Najbardziej skłaniam się nad niebieskim jednak ale przełamanym dodatkowym kolorem jak tu. Szary tylko mi nie bardzo leży.

Ewentualnie niebieski ze złoceniami...

Chyba, że macie jakiś fajny pomysł, to jestem otwarty na sugestie Smile
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 7:53 am

Tak zrobiłem wnętrze - jeśli coś trzeba poprawić, to piszcie.

Powrót do góry Go down
Malatyn
Ork

Liczba postów : 487

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 11:41 am

Brudno w środku jakby przewoził kultystów Razz Ale propsy za orzeła w środku !
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

Liczba postów : 2692

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 1:16 pm

Shocked 

srodek urywa doope

quins
Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 1:35 pm

Skoro będzie ubłocony z zewnątrz, to uznałem że wchodząc do środka Marinsi nóg w wycieraczkę nie wycierają  Very Happy 
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

Liczba postów : 4119

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 3:07 pm

quins napisał:
Skoro będzie ubłocony z zewnątrz, to uznałem że wchodząc do środka Marinsi nóg w wycieraczkę nie wycierają  Very Happy 

Jak nie?? A po co na rampie ta siatka Razz

ZAJEBISTE MALOWANIE, REWELACJA

Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 4:11 pm

Szczur napisał:
ZAJEBISTE MALOWANIE, REWELACJA
To ja już zgłupiałem - ładne / nieładne - a miałem właśnie przemalowywać! Cieszę się, że choć Tobie się podoba Smile

Tak już na poważnie, to na konkursach modelarskich dość często się spotyka, że ktoś prezentuje czyściutki czołg na podstawce z błota. Ok, można powiedzieć, że dopiero co wjechał i nie zdążył się pobrudzić ale często gąsiennisce są w innym kolorze niż błoto no i są suche Smile

W zeszłym roku w Gdańsku ktoś prezentował Dreamlinera na podstawce z otwartymi drzwiami dla pasażerów. Niby OK ale końcówki skrzydeł były zawinięte go góry a to ewidentnie świadczy, że samolot jest w trakcie lotu Smile

Niestety w modelarstwie redukcyjnym nie można się wyżyć przy błoceniu, rdzewieniu i "oklepywaniu" czołgów bo ich czasokres żywota to około 14 dni więc nie miały się jak zniszczyć czy zardzewieć. Inaczej jest natomiast w przypadku modeli GW gdzie można się wyżyć  Twisted Evil 
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 4:41 pm

Spoko modele GW mają czas rdzewieć, rozpadać się, a nawet gnić Smile Tutaj jedynym ograniczeniem się wyobraźnia.

Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 4:56 pm

I to właśnie jest extra  cheers
Grzebię teraz nad dodatkami...

Ostatnio zmieniony przez quins dnia Nie Mar 02, 2014 5:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Skoczek
Goblin boss

Liczba postów : 238

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 5:01 pm

quins napisał:

Zależy który zakon, większość wsiada do pojazdu gdy ten jeszcze krąży po orbicie we wnętrzu jakiegoś krążownika a potem wysiada już w ogniu walki i tam nie wraca Smile

Wnętrze kozackie! Uwielbiam klimat wyeksploatowanych i brudnych maszyn i pancerzy. Idziesz w dobrą stronę, może Imperator kiedyś przelotnie zerknie w Twoim kierunku Smile
Powrót do góry Go down
MGM
Ogr Tyrant

Liczba postów : 2331

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 5:37 pm

Skoczek napisał:
quins napisał:

Zależy który zakon, większość wsiada do pojazdu gdy ten jeszcze krąży po orbicie we wnętrzu jakiegoś krążownika a potem wysiada już w ogniu walki i tam nie wraca Smile

Wnętrze kozackie! Uwielbiam klimat wyeksploatowanych i brudnych maszyn i pancerzy. Idziesz w dobrą stronę, może Imperator kiedyś przelotnie zerknie w Twoim kierunku Smile

Tak, a między jednym teatrem działań a drugim biegają truchcikiem ;P. Mi też się podoba.,
Powrót do góry Go down
Kwaku
Black Ork Chieftain

Liczba postów : 1040

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 6:01 pm

ja tam nie wiem, ale moi weterani jeszcze ani razu nie wrócili do droppoda  Evil or Very Mad więc mogę założyć że w środku jest całkiem czyściutki  Twisted Evil 

wnętrze super, szczególnie podoba mi się sposób zabezpieczenia górnego otworu.
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Nie Mar 02, 2014 7:53 pm

Kwaku napisał:
szczególnie podoba mi się sposób zabezpieczenia górnego otworu.
Ten element, to świetlik oświetleniowy wnętrze Smile
To może w następnym Razorbacku zrobię wnętrze sterylne jak w kostnicy  Very Happy 
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss

Liczba postów : 377

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Sro Mar 05, 2014 8:00 am

Fajny jest! lol! dawaj dalej!ciekawie wygląda ta siateczka
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 6:54 pm

Dołożyłem kilka niezbędnych akcesorii Smile
Niestety nie weszła lina stalowa ale za to dołożę jeszcze coś fajnego...

Powrót do góry Go down
GrimgorIronhide
Ork Shaman

Liczba postów : 873

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 7:43 pm

Woooow czy to jest z balsy ? tak naprawdę mimo fajności to jakoś średnio widzę takie elementy w 40 tysiącleciu gdzie czołgi i tytany po prostu zmiatają teren po którym jeżdżą, piechocie bunkry i osłony zrzuca się z nieba lub stawia w pięć minutek ze stalbetonu (łopata i siekierka do umocnień niepotrzebna), a resztę robi terraformowanie Kapłanów Maszyny i ładunki wybuchowe/ostrzał z orbity.
U gwardii to jeszcze jakoś pasuje (choć catachańska maczeta robi i za siekierę i łopatę i obcęgi) ale na pojazd marginesów jakoś mi tak nie leży...

Poza fluffowym pierdzeniem to dodatki wyglądają miodnie  Smile 
Powrót do góry Go down
piotrkur
Goblin boss

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 7:59 pm

Daj zooma na te przestrzeliny na dziobie i jak je robiłeś?? cyclops 
Powrót do góry Go down
quins
Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 10:01 pm

W WH40 jest fajnie bo jak sobie ktoś wymyśli, to tak sobie to wymyślił i tyle Smile
Co do przestrzelin, to najpierw dremelem wyorałem dziurę a potem GreenStuffa lub Milliputa wcisnełem w dziurę i np wykałaczką czy nożykiem lub czymkolwiek twardszym powygniatałem brzegi.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 10:04 pm

GrimgorIronhide napisał:
Woooow czy to jest z balsy ? tak naprawdę mimo fajności to jakoś średnio widzę takie elementy w 40 tysiącleciu gdzie czołgi i tytany po prostu zmiatają teren po którym jeżdżą, piechocie bunkry i osłony zrzuca się z nieba lub stawia w pięć minutek ze stalbetonu (łopata i siekierka do umocnień niepotrzebna), a resztę robi terraformowanie Kapłanów Maszyny i ładunki wybuchowe/ostrzał z orbity.
U gwardii to jeszcze jakoś pasuje (choć catachańska maczeta robi i za siekierę i łopatę i obcęgi) ale na pojazd marginesów jakoś mi tak nie leży...

Poza fluffowym pierdzeniem to dodatki wyglądają miodnie  Smile 

Pominąwszy już fakt że SM wolałby się powiesić niż wziąć się za kopanie rowów (od tego są serwitorzy).
Wygląda to fajnie, ale kupy nijak się ze światem nie trzyma.
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 10:15 pm

A może to rhinos biednych marines co nie mają serwitorów i muszą kopać sami??
Wiecie na pierwszym rhino były w wyprasce liny holownicze, skrzynka z narzędziami, karnistry na paliwo i zdaje się jakieś narzędzia. To, że rhinosy lekko urosły od tego czasu wcale nie oznacza, że w zakamarkach wszechświata są zakony gdzie jeszcze wożą takie rzeczy na pojazdach. Może dla "sojuszniczych" jednostek np. Imperialnej Gwardii z dopiskiem "KOPAĆ Z TEGO MIEJSCA AŻ DO ŚWITU" Smile

Czekam na finalny produkt.

Goblin boss

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 10:17 pm

Z ta gaśnicą i klockiem pod podnośnik to pojechałeś! Very Happy 
Powrót do góry Go down
Szczur
Troll
Troll

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Czw Mar 06, 2014 10:19 pm

Jeszcze mała uwaga tego gościa co będzie obsługiwał storm bolter to zrób wymiennego na zwykły zamknięty właz bez storm boltera. Jeżeli postanowisz zacząć grać w wh40k to na bank nie zamontujesz w razorbaku storm boltera.

Maneater

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   Pią Mar 07, 2014 6:18 am

Dzieki chłopaki za uwagi.
Storm boltera zrobię wymiennego - dzięki Szczur!
Klocek do podnośnika i gaśnica, to faktycznie fajnie wyszło.
Łopata, siekierka i obcęgi, to może faktycznie lapiej załadować na rebeliantów Smile
Pomyslę, jeszcze dzisiaj nad tym...
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank   

Powrót do góry Go down

RAZORBACK Space Marine - mój pierwszy tank
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» GRA - zmiany w przestrzeni twórczej (serwer angielski)
» Hero Zero
» Pokrycia jednorożców
» Assassin's Creed IV: Black Flag. Pierwszy trailer (uaktualnienie)
» Kolejny pierwszy raz - lineart