ZAD TROLLA Koszalin

Forum miłośników gier bitewnych oraz strategicznych z Koszalina i regionu.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
Artur
Ork

Liczba postów : 453

PisanieTemat: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sro Lis 10, 2010 2:44 pm

Mam 2 pytanka ( z góry sry jeśli wybrałem zły temat ale w sumie żaden mi nie pasował wiec tu go zmieszczę ) :

- Gdzie w Koszalinie zaopatrujecie się w pędzle, gdzie najlepiej, gdzie polecicie i jakiej marki ( muszę zakupić tak z 3, jakiś do detali i z 2 normalne - a nie chcę wydawać 40 zl w cytadeli z czego 11 na wysyłkę)

- Gdzie mogę dostać/nabyć korek - chodzi mi o taki jak na obrazu użyty na podstawce "http://cytadela.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1273" czyli żeby jego grubość była tak 0,5 mm - nie znam się też za bardzo na takich materiałach więc strzelam ze to chyba jest korek Wink
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

Liczba postów : 2692

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sro Lis 10, 2010 2:59 pm

Pędzelek - sklep Tęcza (żółty blaszak - na dole znajduje się restauracja meksykańska) na ulicy Połtawskiej (pobliże manhattanu).

Korek - castorama - sprzedaja na metry o roznej grubosci, jako podklady pod panele podłogowe.

Artur
Ork

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sro Lis 10, 2010 4:01 pm

O ! Dziękuje ślicznie tylko mam pytanko czy w tęczy jest jakiś wybór pędzli, czy wybieracie tam jakieś pędzle konkretnej firmy, czy mają tam jedną firmę co upraszcza mi wybór Wink
Powrót do góry Go down
Konrad
Goblin boss

Liczba postów : 324

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sro Lis 10, 2010 4:35 pm

tak naprawde jak masz do pomalowania wiecej niz 20 modeli to kup pedzelki GW
te z teczy rozwarstwiaja sie po jakims czasie wiec i tak wydasz kase na kupno nowych i wyjdzie na to samo.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sro Lis 10, 2010 4:46 pm

Artur napisał:
O ! Dziękuje ślicznie tylko mam pytanko czy w tęczy jest jakiś wybór pędzli, czy wybieracie tam jakieś pędzle konkretnej firmy, czy mają tam jedną firmę co upraszcza mi wybór Wink

Mag-pole. Tylko i wyłącznie. Tak jak mówi Konrad-jak masz do pomalowania więcej niż 20 modeli, to je sobie odpuść. Lepiej kup droższe ale wytrzymalsze. Niekoniecznie GW Razz
Powrót do góry Go down
Iwoszki
Goblin

Liczba postów : 91

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Czw Lis 11, 2010 8:01 am

Z tymi Mag-polami tez sprawa ma się różnie - 2 z syntetycznego włosia wytrzymała mi dobre 4 miesiące intensywnego używania, a 1 z naturalnego ( Suspect ) - tydzień ostrożnego użytkowania. Nie ma regóły - albo trafisz całkiem niezły, albo bardzo badziewny. A jeśli chodzi o pędzle z wyszszej półki, to na wiosnę chyba będę się zaopatrywał w Winsor&Newton-y - podobno najlepsze pędzle na rynku (30zł sztuka Smile )

P.S. Może dało by się namówić pana szefa z tęczy, coby sprowadził trochę pędzelków i łoszy GW?
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman

Liczba postów : 947

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Czw Lis 11, 2010 9:50 am

Cytat :

- Gdzie mogę dostać/nabyć korek - chodzi mi o taki jak na obrazu użyty na podstawce "http://cytadela.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1273" czyli żeby jego grubość była tak 0,5 mm - nie znam się też za bardzo na takich materiałach więc strzelam ze to chyba jest korek Wink

jak chcesz korek z castoramy to ci mogę trochę sprzedać (w castoramie minimalnie trzeba kupić ok. m2 za 20zl) więc mogę połowę albo ćwiartkę odsprzedać (pół - 10zl ćwiartka - 5zl )
Powrót do góry Go down
Artur
Ork

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Czw Lis 11, 2010 1:32 pm

Goglem napisał:

jak chcesz korek z castoramy to ci mogę trochę sprzedać (w castoramie minimalnie trzeba kupić ok. m2 za 20zl) więc mogę połowę albo ćwiartkę odsprzedać (pół - 10zl ćwiartka - 5zl )

O to z przyjemnością bym nabył z ćwiartkę (bo jak w sumie tak patrzyłem to nawet tej ćwiartki mi na krasie za dużo ale przynajmniej zapas będzie Wink ) - w sobotę w klubie , lub w razie czego gdzie podejść i kiedy ?

A co do pędzli rozumiem punkt podejścia (cena = jakość) więc teraz jeszcze zakupie z 3 mag-pole ( na świąteczne bazgranie)a w styczniu kiedy budżet zdarzy się zreperować jakieś konkretne zamówienie do cytadeli na te -pędzle GW się złoży Wink

A i dzięki wszystkim za dobre rady Wink
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Czw Lis 11, 2010 5:27 pm

[quote="Artur"]
Goglem napisał:

A co do pędzli rozumiem punkt podejścia (cena = jakość) więc teraz jeszcze zakupie z 3 mag-pole ( na świąteczne bazgranie)a w styczniu kiedy budżet zdarzy się zreperować jakieś konkretne zamówienie do cytadeli na te -pędzle GW się złoży Wink

Dziwna rzecz się dzieje. Jak się jest na garnku rodziców to budżet po świętach się poprawia. A jak się jest na własnym to pogarsza Smile

Morvius
Goblin boss

Liczba postów : 241

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 13, 2010 12:31 pm

Hiacynd napisał:
P.S. Może dało by się namówić pana szefa z tęczy, coby sprowadził trochę pędzelków i łoszy GW?
Git pomysł (chociaż są już tam niezłe washe vallejo).
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 13, 2010 5:37 pm

Generalnie mi się maluje lepiej Vallejo. Powoli co mi wyschło lub się skończyło zamieniam na wspomniany.

Ale próbujcie. Zawsze miła odmiana.

Iwoszki
Goblin

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 13, 2010 6:04 pm

Ja też maluje walejkami, ale washe GW są juz sprawdzone, a nie chce mi się eksperymetować. Poza tym wole łoszować prosto ze słoiczka.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 13, 2010 7:01 pm

wlasnie łoszy nie testowalem. działaja na rowni z inkami ??

Iwoszki
Goblin

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Nie Lis 14, 2010 11:09 am

Nie wiem, ale ludzie w necie bardzo chwalą, może Szpon się wypowie.
Powrót do góry Go down
Tutek
Ork Shaman

Liczba postów : 947

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Nie Lis 14, 2010 3:25 pm

Łosze są spoko ale z inkami nie mam porównania (zresztą i tak się przerzucam na bejcę) Spytaj się Konrada (od wilków) on wie coś chyba.
Powrót do góry Go down
Bananovitch
Troll
Troll

Liczba postów : 3818

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Pon Lis 15, 2010 4:43 pm

Jep, Konrad bardzo sobie chwalił (w każdym razie czarnego washa), a jego opinii pod tym względem akurat jestem skłonny zaufać. Vallejo robi washe?
Powrót do góry Go down
Morvius
Goblin boss

Liczba postów : 241

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Pon Lis 15, 2010 5:42 pm

Washe od GW są bardzo spoko. Inki od Vallejo też dobre - nawet sporo ich jest w Tęczy.
Powrót do góry Go down
łosiu
Admin

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Pon Lis 15, 2010 7:06 pm

Akurat ja mam łosze GW. Vallejo nie testowałem.

Sztajger
Goblin boss

Liczba postów : 305

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 19, 2011 10:53 am

Wie może ktoś czy znajdę w tęczy island of blood i abomkę i czy się opłaca tam kupić bo nie wiem czy z cytadeli zamawiać czy przejść się w poniedziałek? Może ktoś zna jakiś link bo google nie chcą pomóc.
Powrót do góry Go down
PDKonrad
Snotling

Liczba postów : 17

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 19, 2011 11:24 am

island jest
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman

Liczba postów : 836

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 19, 2011 12:25 pm

link do cytki
Powrót do góry Go down
PDKonrad
Snotling

Liczba postów : 17

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 19, 2011 12:50 pm

Tak sie sklada ze bylem dzisiaj w teczy i island jest i abomke chyba tez widzialem ( jak cos jestem chetny do zakupu malego rulebooka Smile ) mozesz miec gest do wood elfickiego kolegi Very Happy
Powrót do góry Go down
Sztajger
Goblin boss

Liczba postów : 305

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 19, 2011 1:37 pm

Jeszcze nad islandem się zastanowię abomke kupie na 100% w poniedziałek ale nie wiem czy clanratsy od kolesia nie kupie bo właściwie tylko o nie mi się rozchodzi a wychodzi tak że bardziej się opłaca kupić island od battalionu/ boxów z clanratami bo he można sprzedać .
Powrót do góry Go down
R0gal
Ork

Liczba postów : 536

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 19, 2011 2:26 pm

może się wstrzymaj i poczekaj na to :
haje
http://www.dakkadakka.com/s/i/at/at2/2011/10/26/3c9f8fd02275ede7e0a0e7ed01e3316f_50675.jpg

i Skav

http://www.dakkadakka.com/s/i/at/at2/2011/10/26/77b3ec5c9c1cf875c00dcd5bfc6cda09_50675.jpg
Powrót do góry Go down
konri
Ork Shaman

Liczba postów : 836

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   Sob Lis 19, 2011 2:59 pm

Ale gdybyś jednak kupował IoB to ja chętnie wezmę rat ogry.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe   

Powrót do góry Go down

Porady materiałowo - modelarsko - zakupowe
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 7Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Zdrowie, choroby, porady.